Sahara Park Safari

🏜️ Pustynne safari z wizytą w wiosce Beduinów

 

Zapraszamy na wyjątkową wyprawę przez pustynne krajobrazy, pełną kontrastów – od ciszy gór po emocje na quadach i wieczór pod rozgwieżdżonym niebem!

 

Zaczynamy po południu – około godziny 12:00–13:00 spotykamy się przed hotelem, skąd jeepami wyruszamy w kierunku gór. W stacji czekają już na nas quady i gokarty. Pora na odrobinę adrenaliny – ruszamy na przejażdżkę quadami (około 30 minut) oraz gokartami (około 10 minut).

 

Następnie jeepami udamy się w dalszą podróż. Po drodze, jeśli pozwoli pogoda, zatrzymamy się na chwilę, by podziwiać zjawisko fatamorgany.

 

Po około godzinnej jeździe docieramy do tradycyjnej wioski beduińskiej, ukrytej wśród gór. Na miejscu przewodnik, oprowadzi nas po wiosce. Zobaczymy m.in. jak beduińskie kobiety wypiekają chleb – będzie też okazja, by go spróbować.

 

Kolejnym punktem programu jest przejażdżka na wielbłądach – spokojna, klimatyczna, pozwalająca poczuć ducha dawnych karawan. Następnie odwiedzimy naturalną „aptekę” – miejsce, gdzie Beduini przechowują zioła, maści i olejki.

 

Przed kolacją zatrzymamy się jeszcze na punkt widokowy – aby podziwiać zachód słońca pomiędzy górami. To doskonały moment na zdjęcia i chwilę wyciszenia.

 

Wieczorem, po powrocie do stacji, czeka na Państwa kolacja w formie szwedzkiego stołu – bogaty wybór dań: surówki, sałatki, spaghetti, zapiekanki, mięso, ryż, sosy oraz świeże owoce.

 

A po kolacji – egipski wieczór z pokazem tańca brzucha oraz tradycyjnym wirującym tańcem tanura, który dostarcza niezapomnianych wrażeń.

 

Powrót jeepami do hotelu planowany jest około godziny 19:00.

Cennik:

Osoba dorosła: 

25$

Dzieci (5-12lat) :

13$

Dzieci (do 5lat) :

za darmo

Informacje:

Czas trwania : 

około 7h

Rodzaj wycieczki :

grupowa

W jakich dniach :

codziennie

Zapłata :

przed wyjazdem

W cenie wycieczki:

Transport z / do hotelu 

 

Egipskie Show

 

Robienie zdjęć bez ograniczeń

 

Kolacja z napojami

 

Przejażdżka qudami, gokartami, wielbłądami:

 

Dodatkowo płatne:

Filmy lub zdjęcia u fotografa

 

Arafatki, Gogle

 

Transport z Makadi, Safagi, Sahl Hashesh, El Gouna:

 

Co warto zabrać ze sobą:

Wygodne ubrania i obuwie

 

Arafatki, okulary przeciwsłoneczne

 

Wodę

 

Drobne $ na napiwek dla kierowcy jeepa

 

Drobne dla Beduinów prowadzących wielbłądy

 

W okresie zimowym ciepłe bluzy

 

Polecamy również pozostałe morskie wycieczki: