Jakie wycieczki wybrać będąc w Hurghadzie?

Wybór wycieczek fakultatywnych zależy oczywiście od czasu, pobytu jak i stopnia intensywności, który chcemy sobie narzucić.

Do grupy lżejszych wypraw należą na pewno wszystkie wycieczki z grupy rejsów. Zazwyczaj trwają one kilka godzin i pozwalają zarówno na bierny jak i czynny odpoczynek

Wycieczki typu safari, wymagają już trochę aktywności, aczkolwiek odbywają  w niewielkiej odległości od miasta.

Najbardziej czasochłonne ale co za tym idzie najbardziej ekscytujące są wyprawy do Kariu, Luxoru czy resjsy po Nilu

 

Bezpieczeństwo w Hurghadzie – jak jest naprawdę ?

W cieniu prasowych doniesień, o ciągle złej sytuacji w Egipcie, miejscowa turystyka zamraa. A goście hotelowi, którzy  odważyli się przylecieć do Hurghady zazwyczaj nie wychodzą poza mury kurortu.

Obecnie tak naprawdę w Hurghadzie nie dzieję się nic złego, oczywiście poza brakiem turystów co jak wiadomo dla miejscowej ludności jest sporym ciosem. Nie ma turystów, nie kręcą się interesy…, ulice są w stagnacji, brak gwaru i gorących dyskusji targujących się sklepikarzy da się odczuć.

Osobiście odnoszę wrażenie, że duża część szumu medialnego w Polsce była efektem sensacyjnej pożywki dla mediów, i też jest pewnie na rękę Grekom, których kraj stał się teraz znów popularnym miejscem docelowym normalnie wybierających Egipt – Polaków.

Miejmy nadzieję, że sytuacja szybko wróci do normy i szybko zobaczymy się w Hurghadzie,

Na osłodę kilka fajnych zdjęć ..

PS. Mimo .że już dawno po sezonie ..

hurghada-20790hurghada_reefs-20789

Kiedy najlepiej skorzystać z wycieczek w Hurghadzie

Najlepszy czas na podróż do Egiptu:

Najlepszy czas, aby odwiedzić Egipt przypada na okres od października do maja. Choć jest to szczyt sezonu podróży, to  temperatury są dużo lepsze dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do ciepła. W ciągu tych 8 miesięcy są 2 okresy jakie są znane jako „Wysoki sezon” (Boże Narodzenie / Nowy Rok i okres Okres Wielkanocny), gdy hotele i rejsy wprowadzi ich ceny w górę, choć można zauważyć, że wydarzenia specjalne, takie jak uroczyste kolacje są również ustanowione na rzecz swoich klientów. To może oznaczać, że niektóre hotele stają się bardzo drogie, a więc dokonywania rezerwacji bardzo wcześnie, nawet w tanich hotelach, jest  jak najbardziej zalecane

W ciągu  pozostałych 4 miesięcy, od maja do października, jest egipskie lato i temperatury często mogą być bardzo wysokie, zwłaszcza w Górnym Egipcie .Jednakże, jest to czas, w którym można zobaczyć Egipt  w stanie zmożonego spokoju, Wystarczy wyobrazić sobie fakt, że można robić zdjęcia nie szukając na próżno przestrzeni wolnej od przechodniów.

hurghada

Egipska wiosna jest to dobry  czas, aby odwiedzić Hurghadę. Pogoda jest dość umiarkowany w tej porze roku, ale radzimy spróbować uniknąć „Wiatr Khamsin” sezon, który działa od marca i kwietnia. To nie tylko przez kilka dni, które mogą być łatwo poradził sobie z. Wiatrem Khamsin, jest to ciepły wiatr, wiejący z pustyni, niosąc piasek i kurz, z drugiej strony może być to bardzo ciekawe doświadczenie, dla kogoś kto chciałby zobaczyć namiastkę pustynnej burzy.

Wielu podróżnych woli unikać podróży do Hurghady w czasie Ramadanu, głównie z obawy że alkohol i jedzenie nie są  tak łatwo dostępne, ale nie zawsze jest to prawda. Choć Egipt jest przede wszystkim krajem muzułmańskim, ludzie uznają, że turyści to trochę  co innego i tak każdy znajdzie coś dla siebie. Szczerze mówiąc, jedyną rzeczą, która jest naprawdę inna podczas świętego miesiąca jest to większość miejscowych nie jada i napije (prawie) nic do zachodu słońca. Można również zauważyć, że miejscowi ludzie są na ogół powoli w ciągu dnia, ale to zmienia się po zachodzie słońca.

Koniec Ramadanu nazywa się „Eid Al Fitr”, czy Festiwal Breaking szybko, a jest to dzień, którego nie można przegapić. To święto, choć atrakcji turystycznych wciąż pozostają otwarte, a jest to bardzo uroczysty i radosny. Rano muzułmanie będą nosić swoje najlepsze ubrania i perfumy uczestniczyć specjalne zgromadzenie w lokalnym meczecie. Po zakończeniu tych specjalnych modlitw, jak również specjalne kazanie.

Horoba Faraona – jak sobie radzić?

Sposób na chorobę faraona

Przedstawiamy kilka szybkich konkretów anty-faraonowych. Możecie proponować własne w komentarzach.

Sposoby na obronę przed  faraonką:

  • Myj wszystkie owoce w wodzie mineralnej
  • Myj zęby używając wody mineralnej
  • Pij dużo Coca-Coli
  • Nie próbuj od razu wszystkich miejscowych  specjałów

Gdy już masz objawy:

  • Antinal – lek dostępny w każdej aptece bez recepty, wersja dla dzieci także w syropie koszt 5 LE
  • W skrajnie ciężkich przypadkach można poprosić o pomoc lekarza, który poda zastrzyk – szybko stawia na nogi

 

Hurghada informacje o wizie

 Wszyscy cudzoziemcy przyjeżdżający do Egiptu muszą posiadać paszport ważny co najmniej  6 miesięcy od chwili przyjazdu.  Jest to dokument niezbędny do wykupienia wizy turystycznej.

Istnieją 2 rodzaje wiz egipskiej:

Visa „biznesowa” : to jest wymagane dla cudzoziemca przyjeżdżającego do Egiptu w celach innych niż turystyka, np. praca, badania, itp. Posiadanie ważnej wizy wjazdowej jest potrzebna, aby zakończyć procedurę pobyt w Egipcie.

Wiza turystyczna:  Ważna przez  okres trzech miesięcy.

Jak kupić wizę na lotnisku?:

Wiza jest porostu zwykłym stęplem, który urzędnik przystawia na dolnej stronie paszportu.

Wiza kosztuje około 15 dolarów.  Po zakupieniu wizy otrzymuje się znaczki, które trzeba wkleić na wolną stronę paszportu,  następnie musimy chwile  stać w kolejce, aby dostać stępel od urzędnika imigracyjnego na lotnisku.

Egipt Visa

Przydatna wskazówka: 

Podczas zakupu wizy można przy okazji  dokonać  wymiany walut

 

Jak zadbać o zdrowie na wycieczce w Hurghadzie – kilka rad

 

Jak dbać o zdrowie w Egipcie

Jak dbać o zdrowie w Egipcie

Wielu turystów ma problemy zdrowotne podczas pobytu w innych krajach, a te związane są z inną florą mikroorganizmów  klimatem, jakością wody i wielu wielu innych. Nie inaczej jest w Egipcie. Postaramy się udzielić kilu wskazówek aby twój pobyt odbył się bez niemiłych niespodzianek.

Czytaj dalej

Pogoda w Egipcie – Hurghada

hrgPogoda w Hurghadzie wbrew temu co mogło by się wydawać nie  charakteryzuje się wiecznym ciepłym słońcem a w miesiącach zimowych temperatura może sięgnąć nawet kilku stopni spróbujemy doradzić jak najlepiej przygotować się do wyjazdu w określonych miesiącach.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

May

Czerwiec

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

22

10

30

14

24

14

26

17

31

22

33

25

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Gruszień

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

34

27

34

27

33

24

28

20

28

15

23

14

Powyższa tabela przedstawia średni rozkład temperatur na przełomie całego roku. Podana jest w stopniach celcjusza. Należy jednak pamiętać, że odczuwalna temperatura jest inna tj.  dużą temperaturę odczuwa się w Hurghadzie mniej boleśnie odczuwalna niż taka sama temperatura w Polsce.

Egipskie lato w większości regionów kraju jest suche i grące. Zimy są  słoneczne i bezchmurne, czasem jednak (bardzo rzadko) deszczowe. Zimą jednak temperatura spada nawet do kilku stopni.

W okresie letnim, ochrona przed słońcem jest bardzo ważna zarówno kiedy jedziemy  na wycieczkę jak i spacerujemy po hotelowej plaży, szczególnie dla ludzi z jasną karnacją .Noszenie nakryć głowy jest niezbędne.  Odzież turystyczna powinna być lekka  i wygodna najlepiej 100% bawełna. Wygodne i wytrzymałe buty są koniecznością!  

Klika dni nazywane Khamsin między marcem a kwietniem,  mogą ze sobą nieść silne wiatry a nawet burze piaskowe.