Pogoda w Egipcie – Hurghada

hrgPogoda w Hurghadzie wbrew temu co mogło by się wydawać nie  charakteryzuje się wiecznym ciepłym słońcem a w miesiącach zimowych temperatura może sięgnąć nawet kilku stopni spróbujemy doradzić jak najlepiej przygotować się do wyjazdu w określonych miesiącach.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

May

Czerwiec

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

22

10

30

14

24

14

26

17

31

22

33

25

Lipiec

Sierpień

Wrzesień

Październik

Listopad

Gruszień

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

Max

Min

34

27

34

27

33

24

28

20

28

15

23

14

Powyższa tabela przedstawia średni rozkład temperatur na przełomie całego roku. Podana jest w stopniach celcjusza. Należy jednak pamiętać, że odczuwalna temperatura jest inna tj.  dużą temperaturę odczuwa się w Hurghadzie mniej boleśnie odczuwalna niż taka sama temperatura w Polsce.

Egipskie lato w większości regionów kraju jest suche i grące. Zimy są  słoneczne i bezchmurne, czasem jednak (bardzo rzadko) deszczowe. Zimą jednak temperatura spada nawet do kilku stopni.

W okresie letnim, ochrona przed słońcem jest bardzo ważna zarówno kiedy jedziemy  na wycieczkę jak i spacerujemy po hotelowej plaży, szczególnie dla ludzi z jasną karnacją .Noszenie nakryć głowy jest niezbędne.  Odzież turystyczna powinna być lekka  i wygodna najlepiej 100% bawełna. Wygodne i wytrzymałe buty są koniecznością!  

Klika dni nazywane Khamsin między marcem a kwietniem,  mogą ze sobą nieść silne wiatry a nawet burze piaskowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>