Kiedy najlepiej skorzystać z wycieczek w Hurghadzie

Najlepszy czas na podróż do Egiptu:

Najlepszy czas, aby odwiedzić Egipt przypada na okres od października do maja. Choć jest to szczyt sezonu podróży, to  temperatury są dużo lepsze dla tych, którzy nie są przyzwyczajeni do ciepła. W ciągu tych 8 miesięcy są 2 okresy jakie są znane jako „Wysoki sezon” (Boże Narodzenie / Nowy Rok i okres Okres Wielkanocny), gdy hotele i rejsy wprowadzi ich ceny w górę, choć można zauważyć, że wydarzenia specjalne, takie jak uroczyste kolacje są również ustanowione na rzecz swoich klientów. To może oznaczać, że niektóre hotele stają się bardzo drogie, a więc dokonywania rezerwacji bardzo wcześnie, nawet w tanich hotelach, jest  jak najbardziej zalecane

W ciągu  pozostałych 4 miesięcy, od maja do października, jest egipskie lato i temperatury często mogą być bardzo wysokie, zwłaszcza w Górnym Egipcie .Jednakże, jest to czas, w którym można zobaczyć Egipt  w stanie zmożonego spokoju, Wystarczy wyobrazić sobie fakt, że można robić zdjęcia nie szukając na próżno przestrzeni wolnej od przechodniów.

hurghada

Egipska wiosna jest to dobry  czas, aby odwiedzić Hurghadę. Pogoda jest dość umiarkowany w tej porze roku, ale radzimy spróbować uniknąć „Wiatr Khamsin” sezon, który działa od marca i kwietnia. To nie tylko przez kilka dni, które mogą być łatwo poradził sobie z. Wiatrem Khamsin, jest to ciepły wiatr, wiejący z pustyni, niosąc piasek i kurz, z drugiej strony może być to bardzo ciekawe doświadczenie, dla kogoś kto chciałby zobaczyć namiastkę pustynnej burzy.

Wielu podróżnych woli unikać podróży do Hurghady w czasie Ramadanu, głównie z obawy że alkohol i jedzenie nie są  tak łatwo dostępne, ale nie zawsze jest to prawda. Choć Egipt jest przede wszystkim krajem muzułmańskim, ludzie uznają, że turyści to trochę  co innego i tak każdy znajdzie coś dla siebie. Szczerze mówiąc, jedyną rzeczą, która jest naprawdę inna podczas świętego miesiąca jest to większość miejscowych nie jada i napije (prawie) nic do zachodu słońca. Można również zauważyć, że miejscowi ludzie są na ogół powoli w ciągu dnia, ale to zmienia się po zachodzie słońca.

Koniec Ramadanu nazywa się „Eid Al Fitr”, czy Festiwal Breaking szybko, a jest to dzień, którego nie można przegapić. To święto, choć atrakcji turystycznych wciąż pozostają otwarte, a jest to bardzo uroczysty i radosny. Rano muzułmanie będą nosić swoje najlepsze ubrania i perfumy uczestniczyć specjalne zgromadzenie w lokalnym meczecie. Po zakończeniu tych specjalnych modlitw, jak również specjalne kazanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>